@hamilelikmucizesi

HAMİLELİK HAFTALARI

31. HAMİLELİK HAFTASI

Bu haftalardan itibaren değişen vücut kimyanız ve doğumla ilgili kaygılarınızdan dolayı depresyon eğiliminiz olabilir. Bu durum bazı gebelerde daha belirgin ortaya çıkar. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki vücutta omega 3 azaldığında bile depresyon ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle omega 3 yağ asidinden zengin beslenmeyi veya doktorunuz önerdiyse omega 3 takviyenizi kullanmayı sakın ihmal etmeyin.


Önünüzdeki haftalarda bebeğiniz ve yeni hayatınız için koşturmacanız çok olacağı için sakın sağlıklı beslenmeyi, su içmeyi, dinlenmeyi ve uyumayı ihmal etmeyin. 


Kilo kaygıları yaşıyorsanız mutlaka bir uzmandan sizi takip etmesi için destek alın, son haftalarda daha hızlı kilo almaya başlarsınız ve kontrolü kaybedebilirsiniz. Porsiyonlarınızı küçültmeye gayret edin. Unutmayın ne kadar kilo alırsanız alın bebek 3,5 kg civarında doğacaktır. Yani aldığınız bütün fazla kilo size kalacak. Şimdiden tedbirli olmanın faydası var. Haftada 2 gün tartılıp kilonuzu takip edin. Haftada 0,5 kg üzerinde artış olursa sonraki günlerde biraz frene basın ve kalorili besinler tüketmeyin.

image6